Svařování plastů


Většina plastů, které se používají v automobilovém průmyslu jsou termoplasty, díky zahřátí se plasty mohou svařovat a také tvarovat. Případné promáčknutí třeba u nárazníku uvedeme tvar do původního stavu.Svaříme jakékoliv plastové zlomené části a praskliny. Kde chybí materiál tam jej doplníme nebo umíme z více poškozených dílů svařit jeden kompletní. Díly se svařují jak z přední strany, tak pro zvýšení pevnosti také ze zadní strany, kde jsou navíc zpevněny vyztužovací mřížkou.

Po domluvě jsme schopni opravit jakýkoliv plastový díl i mimo automobilový průmysl např. jímky, plastové bedny, dětské auto-kolo sedačky, koše travních sekaček, dětské tříkolky a jiné hračky či domácí, dílenské potřeby vyrobené z plastů.

Svařujeme plastové díly automobilů, motocyklů a jiné například:

KÓD TERMOPLAST
PE Polyetylen
PP Polypropylen /  Athylen-
PP (PP-EPDM) Polypropylen – Terpolymer
PA Polyamid
PC Polycarbonat
ABS Acrylnitril-Butadien-Styrol – Copolymer
PC/PBTP Polycarbonat – Polybutylen terphtalat (Xenoy, Pocan)
ABS/PC/ALPHA Honda Polymer Alloy
POM     Polyacetát

Proč svařovat plasty?

  1. PENÍZE: svařit plast je dnes ta nejlevnější varianta jak uvést díl nebo vůz do původního stavu. Mnohdy Vás přijde cena asi na polovinu než kdyby jste díl koupili z vrakoviště. Samozřejmostí je zachovaná pevnost opraveného dílu.
  2. ČAS: ve většině případech je čas potřebný k objednání a dodání nového dílu, nebo čas pro telefonování a shánění dílu po vrakovištích ušetřen právě opravou, která nezabere více než pár hodin (samozřejmě dle poškození). Také si samozřejmě zkrátíte nepříjemnou dobu bez Vašeho automobilu, který je bez dílu nepojízdný.
  3. PŘÍRODA: věděli jste, že na likvidaci či recyklaci jakéhokoliv plastu je potřeba více energie než k jeho výrobě? Ještě horší situace nastane, když se plast změní v odpad, nastává problém….. plast je velmi odolný prevít. Zakopete-li PET lahev do země, najde jit tam za 100 let Váš pra pra potomek.

Na námi opravené díly poskytujeme záruku 2 roky

Ukázka naší práce: